Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 3. 2009

Trénink s Arnoldem-TRICEPS

TRICEPS

Tricepsy byly jedinou partií, u níž Arnold dával přednost více opakováním - až 20. Měl totiž pocit, že těžší váhy přivolávají do akce příliš mnoho dalších partií (princip izolace svalů) a obvykle zmenšují účinky cviku.

„Triceps jsem vždy trénoval tvrději než biceps, hlavně z toho důvodu, že obsahuje větší hmotu. Jsou to tři hlavy, zatímco biceps má jen dvě.“

„Tvrdší zatížení tricepsů neznamená. že nezbytně přidáte další váhu,“ říká Arnold. „Dobrým nápadem při stlačování kladky je poodstoupit od stroje, takže ke stlačení držáku nemůžete využít váhy těla. Tímto způsobem triceps izolujete.“

Arnold předkládá návrh, jak kulturisté mohou poznat, který cvik nejpříměji zatěžuje specifickou oblast tricepsu. Je to tip od legendárního trenéra Vince Girondy: „Vince si vybere cvik a udělá 20 sérií po 20 opakováních. Pro tuto partii již necvičí nic jiného. Příští den podle místa největšího namožení svalů ví, jak a co trénoval. Je pitomost provádět nějaký cvik a přesně nevědět, kterou část tricepsu bombardujete.“

„Potřebujete-li zvětšit horní triceps, nemůžete doufat. že tuto slabinu napravíte prováděním cviků, určených pro spodní část tricepsu.“

„Typický trénink začíná 20 opakováními stlačování kladky s pěti až šesti neúplnými pohyby (princip neúplných opakování). Držák stlačuji buď od vrchu do poloviny. nebo od poloviny do propnutých paží. Záleží na tom, kterou část tricepsu chci izolovat. Dalšími obvyklými cviky jsou francouzské tlaky (série po 12 opakováních), tricepsové extenze s jednoručkou (12 opakování) a kliky na bradlech se zátěží mezi nohama, kterou po 10 opakováních odkládám.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář